+48 605 745 621

zadzwoń teraz

tederyk@vp.pl

napisz do nas

84-100 Puck

ul. Wejherowska 43 

Lift - samochodów terenowych, 4x4, off-road, JEEP

Liftowanie oznacza podniesienie auta i określa się go najczęściej w calach – zapożyczone z USA. Rozróżniamy dwie metody na zwiększenie wysokości pojazdu.

Pierwsza to zastosowanie wyższych podkładek pomiędzy ramę a karoserię. Jest to jeden z najczęściej stosowanych sposobów i jednocześnie najprostszych  i najtańszych ale dotyczy tylko samochodów posiadających ramę.

Drugi to zastosowanie dłuższych sprężyn lub specjalnych podkładek pod/nad sprężyny, ewentualnie w starszych autach wymiana resorów lub ich hamrowanie. Sposób ten możemy zastosować praktycznie w każdym aucie terenowym. Skomplikowanie tej metody zależy od wielkości  którą chcemy uzyskać  lub od konstrukcji zawieszenia.

Główną zaletą liftu jest możliwość zastosowania większych kół co znacznie zwiększa możliwości terenowe auta. Samo podniesienie karoserii poprawia trochę kąty najazdu i zjazdu oraz tkz. kąt rampowy. Oczywiście wymiana opon na większe również podnosi wysokość auta.

Przez okres prowadzenia warsztatu podniosłem wiele aut do góry o różne wartości i wiem że każdy model samochodu ma swoją granicę, której przekroczenie powoduje wiele ujemnych skutków jak pogorszenie prowadzenia auta, zmniejszenie wytrzymałości układów zawieszenia, napędowego, kierowniczego i hamulcowego.

Nie ma dla mnie problemu aby np. Jeepa Cherokee podnieść o 15” i wstawić mu 40” opony ale koszty takiej operacji będą bardzo wysokie a stopień modernizacji olbrzymi zwłaszcza jeżeli auto będzie miało bezpiecznie poruszać się po drogach.

Przeróbki tego typu robię tylko bardzo dokładnie i odpowiedzialnie albo wcale.

Temat liftowania aut  jest wyjątkowo rozległy i  dopiero praktyka uczy odpowiedniego podejścia do zagadnienia. Jestem chętny do podzielenia się moją wiedzą w tym zakresie i doradzania komuś kto chce podnieść swoje auto terenowe.

Zajmując się liftowaniem pojazdów terenowych i wszystkimi przeróbkami z tym związanymi korzystam tylko ze sprawdzonych firm jak Rubicon Express, Pro Comp, Rought Contry, Clayton, Fox, Bds, Skyjacker, Superwinch, Warn, Bilstein, Axle & Gear, Lovels itd. Wiele podzespołów wykonuję sam według własnych projektów i na życzenie klientów.

Zapraszam wszystkich mających wizję swojego pojazdu terenowego a ja chętnie pomogę w projekcie i wykonaniu indywidualnych pomysłów opartych na dobrych sprawdzonych rozwiązaniach.

brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
Lift
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
Lift

Profesjonalny serwis i naprawa samochodów 4x4. Oferujemy kompleksowe modyfikacje offroad, nietypowe projekty, fachowe doradztwo.

Kontakt