+48 605 745 621

zadzwoń teraz

tederyk@vp.pl

napisz do nas

84-100 Puck

ul. Wejherowska 43 

Układ dolotowy silnika - samochody terenowe, 4x4, off-road, JEEP

Jeżeli planujemy wyjazdy autem terenowym na rajdy, spotkania integracyjne i wypady 4x4 to musimy wziąć pod uwagę wodne przeszkody terenowe. Opinie typu "nie będę topił sprzętu" często się nie sprawdzają w praktyce.

Zajmuję się przygotowaniem pojazdów do zwiększenia ich możliwości brodzenia. Zakres i sposób przeróbek uzależniam od potrzeb klienta i jego planów wypadów terenowych.

Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem  jest montaż Snorkela czyli elementu z tworzywa sztucznego przymocowanego do błotnika i przedniego słupka auta który łączy obudowę filtra z tkz czapką zasysającą powietrze do silnika. Nie jest to jeszcze w 100% szczelny układ dolotowy ale pozwala na spokojne wjeżdżanie do wody do wysokości obudowy filtra powietrza.

Dalsze kroki to całkowita wymiana filtra, obudowy i przewodów od układu dolotowego i uszczelnienie tego zapewniające 100% odporności na wodę. Jako filtra używam stożkowej Simoty zamkniętej w puszcze carbonowej oraz kolanek, rur tuningowych. Oczywiście zmiany te to nie wszystkie prace które trzeba wykonać przed pokonywaniem przeszkód wodnych. Pozostaje podniesienie odpowietrzeń mostów, reduktora i skrzyni biegów oraz zadbanie o elektrykę i elektronikę auta.

Zapraszam wszystkich mających wizję swojego pojazdu terenowego a ja chętnie pomogę w projekcie i wykonaniu indywidualnych pomysłów opartych na dobrych sprawdzonych rozwiązaniach.

brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak

Profesjonalny serwis i naprawa samochodów 4x4. Oferujemy kompleksowe modyfikacje offroad, nietypowe projekty, fachowe doradztwo.

Kontakt