+48 605 745 621

zadzwoń teraz

tederyk@vp.pl

napisz do nas

84-100 Puck

ul. Wejherowska 43 

ATRAX

Atrax to projekt zmoty zbudowanej na bazie Suzuki Samuraja 1,3 L z 1986 roku.

Projekt w całości wykonany przez firmę Błaszczyk4X4 a po zakupie tylko lekko przerobiony przezemnie. Budowa objęła całkowitą zmianę zawieszenia z resorów na sprężyny i długie wahacze, zewnętrzną klatkę bezpieczeństwa, kompletny wydech, wyprowadzony i uszczelniony układ dolotowy silnika, sprzęgło spiek, tylne hamulce na tarczowe, wzmocniony silnik, tylne amortyzatory z regulowaną twardością, przeniesiony akumulator na tył, zderzaki przedni i tylny z zaczepami do szarpania, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, metromierz, założony kaganiec na reduktor, zmienione przełożenia reduktora na 1: 6,5, fotele kubełkowe, centralny wyłącznik prądu, wszystkie odpowietrzenia podniesione do wysokości głowy kierowcy, felgi z ET – 40 , opony 33” kopie Boggera, mocowanie zapasowego koła i Hi-lifta na tylnej części klatki, zmienione sprzęgiełka na AVM, wyłącznik wentylatora chłodnicy oraz wiele innych. Dzięki zachowaniu fabrycznego układu napędowego i przemyślanych przeróbek nadwozia masa pojazdu wyniosła 860 kg bez załogi. Dzięki tak niskiej wadze, przełożeniom w reduktorze oraz świetnemu wyważeniu Atrax posiada rewelacyjne właściwości terenowe. Dołożenie w przyszłości blokad,  wzmocnionych półosi oraz wyciągarek pozwoliło by konkurować z wiele droższymi projektami zmot.

Ciekawostką tego projektu są długie wahacze oparte na łożyskach typu G i tulejach poliuretanowych zrobione z bardzo mocnej stali o niskiej wadze. Masa takiego jednego wahacza to zaledwie 1 – 1,5 kg a wytrzymały rajd Transgotica.

Niestety problemy w warsztacie wymusiły na mnie sprzedaż Atraxa. Mam plan aby w niedalekiej przyszłości zbudować podobną zmotę i powalczyć w rajdach typu extrim.

ATRAX
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak

 

Profesjonalny serwis i naprawa samochodów 4x4. Oferujemy kompleksowe modyfikacje offroad, nietypowe projekty, fachowe doradztwo.

Kontakt