+48 605 745 621

zadzwoń teraz

tederyk@vp.pl

napisz do nas

84-100 Puck

ul. Wejherowska 43 

TES 1

Jest to projekt budowy przeprawówki całkowicie od podstaw. Wymyśliłem sobie że łatwiej będzie coś samemu skonstruować niż bez końca przerabiać fabryczne auto. Zamysł projektu TES 1 i jego wstępna realizacja odbyły się jeszcze przed projektem ATRAX.

A takie były wstępne założenia...

Miał się zaczynać i kończyć kołami.  Wyważenie na osie 57% przód i 43% tył - czyli należało cofnąć silnik do kabiny przynajmniej o 17,5 cm. Zmota będzie posiadać dwie lekkie windy z syntetycznymi linami - obie zamocowane w tylnej części. 
Konstrukcja miała zawierać jak najwięcej Jeepa w Jeepie - tego co jest najlepsze w XJ czyli prostotę konstrukcji układu napędowego, niską masę, dostępność i taniość części zapasowych.

  • Silnik 4 L HO z kompletnym oprzyrządowaniem Mopara
  • Skrzynia biegów AW4 z sekwencyjną możliwością zmiany biegów
  • Reduktor 231
  • Most przedni Dana 30 ze wzmocnionymi półośkami i przełożeniami 4.11
  • Most tylni Chrysler 8.25 z przełożeniami 4.11
  • Koła nalewki simexopodobne 34" na felgach stalowych z ET -25
  • Dwie windy elektryczne Escape 8000 LBS 

Budowa  całkowicie od podstaw ramy i klatki oraz poszycia budy. Dawało to bardzo duże możliwości dopasowania wszystkiego tak do siebie aby maksymalnie zwiększyć możliwości terenowe zmoty. 
Waga zakończonego projektu musiała wynosić około 1200 kg. Oczywiście środek ciężkości jak najniżej - siedzenia na wysokości XJ z 2" liftem i kołami 31" - praktycznie na wysokości ramy. 
Cena wszystkich elementów użytych do budowy musi być niska.
Odporna na wodę - głębokość brodzenia do wysokości 195 cm czyli miejsca zamocowania kominka snorkela 

Początkowo budowa projektu przebiegała bardzo szybko i sprawnie aż do zamontowania mostów, układu kierowniczego oraz  silnika ze skrzynią. Na tym etapie prace zostały wstrzymane ze względu na brak czasu w warsztacie i już nigdy nie kontynuowane.

brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak
brak

Profesjonalny serwis i naprawa samochodów 4x4. Oferujemy kompleksowe modyfikacje offroad, nietypowe projekty, fachowe doradztwo.

Kontakt